Skip to content

Paulaner Weissbier 5.5% 20x 330ml

1600 ден

Број 1 Вајсбиер во Германија и еден од омилените во светот.

Природно облачно и сјајно свилено-златно во чашата под навистина силна глава од пена. На првата голтка, овој класичен вајсбиер има блага арома на банана.

Пофините непца откриваат трага од манго и ананас и рамнотежа помеѓу слаткото и горчливото.

Познавачите на пиво ја ценат фината нота на квасец и благата, но пенлива мешавина на ароми. Тоа е типично пиво за пиво, кое ги собира луѓето ширум светот.

Out of stock

Категорија

Хранливи вредности

100 мл содржат во просек

Енергетска вредност 176 kJ / 42 kcal

Маснотии 0 гр од кои заситени масти 0 гр

Јаглехидрати 3,2 g од кои шеќер 0 гр

Протеин 0,6 g

Сол 0 гр

ОРИГИНАЛЕН ВОРТ: 12,5 %

АЛКОХОЛ: 5,5 % вол