Skip to content

Bombay Sapphire 47% 1L

1450 ден

Инспириран од ридовите на Хемпшир, Sapphire ги балансира локалните ботаници на Пени Ројал Нане, англиската шипинка и лешник за да создадат уникатен израз на Бомбај Сафир.

Категорија Tags: ,

Вкус: смрека, цитрус, билки, балсамик, свеж, нане

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Дестилиран сув џин од жито алкохол

Информации за производителот: G&J Greenall, Zalman House – Unit 1, WA4 4SN Stretton, Warrington, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 960 kJ / 230 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр