Skip to content

Campari Bitter 28.5% 1L

1090 ден

Кампари е современа класика. Со својата живописна црвена боја, интензивна арома и инспиративен вкус, Кампари отсекогаш бил симбол на интриги и задоволство, што се развива во волшебно искуство со пиење – икона на страствен италијански стил и извонредност.

498 in stock

Вкус: Пријатно горчлив, интензивен мирис на портокал и билки со типични гентијани и дрвени ноти.

Земја на потекло: Италија

Алкохол по волумен [% AbV]: 25

Состојки: Дестилирана вода, исправен етил алкохол од храна суровини, шеќер, природни ароми, боја на храна (Е 120). со колорант

Информации за производителот: Давиде Кампари-Милано Н.В., преку Назиони униите 1 / 3.15067 Нови Лигури, ИТ

Предупредувања: Пијте одговорно. Не консумирајте ако сте бремени.

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 979,5 kJ / 235,5 kcal

Mаснотии 0 гр 0 гр

Јаглехидрати 

Шеќер 25,9 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр