Skip to content

Fujimi 7 Virtues of Samurai 40% 700ml

3990 ден

Создаден од Јапонецот Шузо Мацуи, важен виски селектор и производител на исклучително јапонско виски.

Фуџими што на Јапонски значи “бесмртност”, е всушност блендирано виски познато и ценето низ целиот свет по својата елеганција и префинетост, со мек и чист вкус.

Категорија

Профил: Интензивен и цветен.

Земја на потекло: Јапонија

Состав: Вода, алкохол, жито, јачмен, квасец

Информации за производителот: MATSUI DISTILERY,JAPAN

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови на чување: Да се чува на ладно и суво место.

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1017 kJ / 243 kcal

Масти 0 гр 

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр