Skip to content

Absente 55% 0.7L

1290 ден

Првиот и оригинален Абсинт на Европскиот пазар.

Дистрибуиран во над 50 земји ширум светот. Absente стана еден од најпознатите апсинти ширум светот.

Познат по својот софистициран маркетинг заснован на уметност и историја, тој сепак е многу современ пијалок.

Шишето доаѓа затворено во атрактивна кутија со портрет на Ван Гог и сигурно ќе ви го привлече вниманието на полиците, со што ќе добиете непогрешливо искуство.

Вкус: Абсинт кој е мацериран и дестилиран со големо внимание.

Премиум производ.

Ароми на анасон, нане и пелин со горчлив финиш. 10 мг тијон. Слатка и свежа во устата, совршена на карпите или со коктели; алтернативно, додадете вода за интересен аперитив.

Земја на потекло: Франција

Алкохол по волумен [% AbV]: 55

Состојки: Билки (алкохол, шеќерна трска, есенција од пелин (artemisia absinthium), инфузија и есенцијално масло од кантарион (artemisia vulgaris), дестилат од анасон (pimpinella anisum), есенција од ѕвезден анасон (illicium verum) (анетол), зелена боја (тартразин и сјајно сино) , дестилати од мелем (melissa officinalis) и пеперминт (mentha piperita). со боја

Информации за производителот: Distilleries et domaines de provence,ZA les Chalus,04300 Forcalquier,FR

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 1466 kJ / 350 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер  0 гр

Протеини 0 гр