Skip to content

Mozart Gold Chocolate 17% 700ml

990 ден

Mozart Gold е кадифено мазен крем-ликер со целосен вкус, направен од најдобрите состојки на гурманското чоколадо. Брендот и името на компанијата „Моцарт“ значи посветеност на највисок квалитет и совршенство.

Развојот и иновациите обезбедија Mozart Distillerie да биде сега лидер на пазарот во областа на чоколадни жестоки пијалаци.

Available on backorder

Вкус: Белгиската горчлива чоколада и вкусниот шлаг се помешани со ароматични ноти на Бурбон-ванила од Мадагаскар и какао видови Forastero и Trinitario.

Земја на потекло: Австрија

Алкохол по волумен [% AbV]: 17

Состојки: Вода, чоколаден мацерат, алкохол, шеќер, природни вкусови=бурбон ванила, билки, арома (чоколадо, ванила), вештачки со боја

Печат на квалитет: 2011: DLG Германија: злато Сан Франциско WSC: двојно злато Најдобар во категоријата: крем/млечен ликер ISW Германија: злато 2012: SFWSC: двојно злато Најдобар во категоријата: крем/млечен ликер 2013: ISW Германија: Злато

Информации за производителот: Mozart Distillerie GmbH, ZiegeleistraВe 29a-33,5020 Salzburg, AT

Предупредувања: Пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 900 kJ / 215 kcal

Маснотии 3,7 гр

Јаглехидрати 22,09 g

Протеини 1,9 гр