Skip to content

Martini Rosso 15% 1L

690 ден

Вистинска италијанска икона што претставува најголема во италијански квалитет и стил.

Мартини Россо користи билки и слатки цветни зачини за да произведе помек, полесен и поделикатен стил. Идеално се служи во Мартини Ројал.

 

Вкус: Роден во 1910 година, Мартини користи билки и слатки цветни зачини за да произведе помек, полесен и нежен стил.

Белешките од ванила и ароматичните билки совршено се мешаат за да ја направат достапна, хармонична и привлечна.

Земја на потекло: Италија

Волумен на алкохол [% AbV]: 15

Состојки: Вина, алкохол, природни ароматични екстракти, шеќер, природен арома (ванилин), конзерванси: калиум сорбат Е 202, сулфит Е 224.

Алергени: Содржи сулфити

Информации за производителот: Martini & Rossi S.P.A., Piazza Luigi Rossi 2.10023 Chieri, IT

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 628 kJ / 150 kcal

Маснотии 0 гр 

Јаглехидрати

Шеќер 16 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр