Skip to content

Beefeater London Dry 40% 1L

990 ден

Beefeater е единствениот меѓународен џин кој сè уште се дестилира во Лондон.

За Beefeater Dry, мешањето на девет природни ботанички производи и уникатниот 24-часовен стрмен напредок се комбинираат за да создадат џин на ненадминлива мазност и сложеност.

Категорија Tags: ,

Вкус: Особено свеж, чист и јасен џин со клучна нота од смрека, суптилен раб на цитрус и овошје, избалансиран со зачинот коријандер и земјената ангелика.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: лондонски сув џин, вода.

Информации за производителот: The Beefeater Distillery, Montford Place, SE11 5DE London, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр