Skip to content

Tanqueray Special Dry Gin 43.1% 0.7L

990 ден

Суштината на брендот Tanqueray® беше утврдена пред скоро 180 години кога Чарлс Танкерај започна да ги меша своите егзотични состојки за да произведе исклучителен лондонски сув џин.

Пионерски перфекционист, Чарлс ги помина првите години развивајќи прекрасно избалансиран рецепт кој комбинираше богат, полн вкус и смел, заживувачки вкус.

Tanqueray gin е комплексна комбинација на ботаника и неговиот тим на дестилатори е исклучително горд на нивниот уникатен систем на „незгодно извори“ само на најдобрите состојки.

Категорија Tags: ,

Вкус: Tanqueray® содржи смрека, коријандер и ангелика – тајниот рецепт и вештината на главниот дестилатор обезбедуваат совршен баланс на ботаника, создавајќи совршено избалансиран вкус на Tanqueray® London Dry Gin.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 43.1

Состојки: Деминерализирана вода, алкохол исправен од храна суровина специјално чистење, природна инфузија на плодови од смрека, растителни екстракти од коријандер, портокал, мандарина, анасон, цимет, лимон, камилица, морско оревче.

Печат на квалитет: ISWC 2008 – Сребрена 2007 година – Сребрена 2006 година – Сребрени меѓународни духови предизвик 2009 година – Бронзени пијалоци Меѓународен предизвик за џини 2008 година – Злато Сан Франциско Светски духови натпревар 2007 година – двојно злато 2006 година – двојно злато 2005 година – двојно злато

Информации за производителот: Charles Tanqueray & Co., Marylebone High Street 78, W1U 5AP London, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 1087 kJ / 263 kcal

Маснотии 0 гр 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр