Skip to content

Captain Morgan Spiced Gold 35% 0.7L

690 ден

Капетан Морган® Оригинално зачинето злато е омилен во целиот свет.

Тоа е мазен златен рум помешан со нежни тропски зачини со препознатлив и задоволувачки вкус.

Вкус: Егзотични островски зачини, овошни вкусови и ванила

Земја на потекло: Јамајка

Алкохол по волумен [% AbV]: 35

Состојки: Деминерализирана вода, рум, шеќерен сируп, боење: духовен карамел Е 150а, арома на ванила, екстракт од касија. со колорант

Информации за производителот: Капетан Морган Рум Компанија Единбург Парк, Локхајд Веј 5, EH12 9DT, МК

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 860 kJ / 205 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 2 гр

Протеини 0 гр