Skip to content

Chita Single Grain 43% 700ml

3690 ден

Ви го претставуваме “single grain” на Chita, нежниот и светлиот дух на јапонското жито виски.

Незаменлива рамнотежа на сложеност, суптилност и префинетост во жито виски, со изразито разновиден профил на вкус.

Боја: светло златно.

Мирис: Crème brûlée, кардамон, мед од багрем, расцутена роза.

Вкус: благ и мазен, нотка на нане, длабок мед.

Финиш: Чист и бистар, зачинет даб со суптилни горчливо-слатки ноти.

Земја на потекло: Јапонија Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: дестилат од виски, вода, шеќерна боја (Е 150а). со боја

Информации за производителот: Suntory Spirits Limited Yamazaki Destillery,5-2-1 Yamazaki, Shimamoto-cho, Mishima-gun,6100001 Osaka-fu,JP

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1009 kJ / 241 kcal

Масти од кои заситени масти 0 гр

Шеќер 0 гр 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр