Skip to content

Chivas Regal Extra 40% 1l

3199 ден

Chivas Regal Extra е мешано шкотско виски, кое се одликува со срдечна помош на виски од слад зрело со буре Олоросо Шери.

Резултатот е преполн со темно овошје и богата чоколада, балансирана со мед од билки, зачинет ѓумбир и допир на кутија пури.

 

 

Available on backorder

Категорија Tag:

Вкус: Темно овошје и чоколада, балансиран  и сериозен вкус.

Регион: Спејсајд, Шкотска

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: дестилат од виски со зрно и слад, обработена вода, шеќерна боја – боја на шеќер (Е 150а).

Информации за производителот: Chivas Brothers Limited, Kilmalid, Stirling Road, G82 2SS Dumbarton, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр