Skip to content
Sale!

Johnnie Walker Gold Reserve ICON 40% 1L

3490 ден

Johnnie Walker® Gold Label Reserve ™ е специјално измешано шкотско виски базирано на бескомпромисната изработка на денешниот Master Blender, плус седум генерации непрекината експертиза за мешање.

Вкусот и карактерот на смесата се најважни; извлечена е од неспоредлива палета за да се создаде оваа славеничка мешавина. Тоа е автентично виски создадено за разноврсност; виски што ја покажува смелоста кај поединци кои имаат став и истрајност.

Категорија Tag:

Вкус: Слаткиот чад од западниот брег од рачно избрани буриња го подобрува вкусот.

Johnnie Walker® Gold Reserve ™ го поздравува непцето со слатки плодови, вклучувајќи ноти од јаболко, круша и зрела праска. Кремните, златни тонови на мед го заокружуваат уживањето.

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Вистински дестилат од зрно и слад, подготвена вода, боја – шеќерна боја (Е150а). со боја

Печат на квалитет: Светски награди за виски 2012 – Master International Spirits Challenge 2012 – Сребро

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр