Skip to content

Jack Daniel’s No.7 40% 1L GBX

1500 ден

Jack Daniels бр.7 е најпродаваниот виски во светот, кој потекнува од најстарата регистрирана дестилерија во Америка и е зреен во дабови буриња и филтриран низ горен јаглен за уникатно мазен карактер и вкус. 

Вкус: Изразува поголем степен на овошје, развивајќи ноти од дрво со изразен зачин.

Мирис: Мека варена овошна нота застаклена во кафеав шеќер се меша со даб и жито, сето тоа е потенцирано од длабока трага на ванила.

Завршен вкус: Пријатно сладок со изразен даб кој постепено згаснува во јаболко.

Регион на виски: Кентаки

Земја на потекло: САД

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: подготвена изворска вода, пченка на база на алкохол, ‘рж и слад од јачмен

Алергени: Не содржи алергени.

Информации за производителот: Дестилерија Jackек Даниел, автопат Lynchburg 280,37352 Lynchburg, САД

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 916 kJ / 219 kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Тежина 1 kg