Skip to content
Sale!

Johnnie Walker Black Label 12YO 40% 700ml

1690 ден

Johnnie Walker® Black Label ™ е број 1 што продава луксузен мешан шкотски виски во светот.

Оваа фина мешавина стара 12 години извлекува исклучително шкотско виски од цела Шкотска.

Мешање на повеќе од 40 од најдобрите виски од слад и жито, тоа е ремек-дело на мешавина занаетчиство.

Овошните вкусови на преден план на мешавината им даваат место на посува тресести тонови со долг, мазен финиш управуван од слад. Johnnie Walker® Black Label® – репер шкотски.

Опишан е како „Еверест од виски“. Околу 40 виски се мешаат за да се создаде ®Џони Вокер Црна ознака.

Вкус: Овошните вкусови на преден план на мешавината им даваат место на посува тресести тонови со долг, мазен финиш управуван од слад. Johnnie Walker® Black Label® – репер шкотски.

Опишан е као „Еверест од виски“. Околу 40 виски се мешаат за да се создаде ®Џони Вокер Црна ознака.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Подготвена вода за пиење, дестилации од стареење на жито од виски, дестилати од стареење на виски, боја на шеќер во боја на храна (E150a) со колорант

Печат на квалитет: Меѓународен натпревар за вино и духови 2012 – злато 2011 – сребро 2010 година – сребрен натпревар во светски духови во Сан Франциско 2010 година – сребро 2009 година – злато 2008 година – предизвик за златни меѓународни духови 2012 – сребро 2011 година – сребро 2010 година – сребро

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр