Skip to content

Havana Club 3yo 40% 700ml

790 ден

Хавана Клуб 3 Ањос е најпрестижниот од сите бели румови, што носи допир на неспоредлива класа на сите коктели и мешавини.

Тоа е резултат на мешање на стари и ароматични состојки од шеќерна трска со екстра лесни дестилати од шеќерна трска за да се произведе избор на млади румови.

Оваа серија на рум потоа е дозволено да се одмори во бели дабови буриња, по што Маестро Ронеро ги избира најдобрите буриња и го спојува последниот тригодишен рум, кој повторно се одмара, потоа се филтрира и флашира.

Out of stock

Категорија Tag:

Вкус: Многу пријатно вкус на непцата, со чадена ванила и чоколадни ноти.

Земја на потекло: Куба

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Поправена вода, дестилат врз основа на меласа од шеќерна трска. со боја

Информации за производителот: Havana Club International SA, Calle A n 309 e/ 13 y 15 Vedado ,, 0 Ciudad de la Habana, CU

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 878 kJ / 210 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 39,3 гр

Шеќер  0,28 гр

Протеини 0 гр