Skip to content

Hibiki 21YO Kacho Fugetsu 43% 700ml

120000 ден

Hibiki® 21 YO Katcho Fugetsu лимитирана 3-та едиција во серија од 2000 шишиња преставува прекрасен колекционерски и инвестиционен примерок на совршенството од Јапонското виски од куќата на Suntory.

Полнето во 2015 година, со гравиран сериски број на шишето, во себе ја носи традиџијата на Јапонија и убавината на планината Фуџи во уникатен декантер со 24 чела кои го симболизираат традиционалниот Јапонски лунарен календар со 24 часа и 24 годишни времиња во годината.

Категорија

Боја: Килибарна;

Мирис: ванила, лимон, тофи

Вкус: мармалад од портокал, темно чоколадо, мала горчина;

Финиш: Слаткост, суптилни ноти на лимон, кокос, бадем.

Земја на потекло: Јапонија

Алкохол по волумен [% AbV]: 43

Состојки: дестилат од блендирано виски, вода, шеќерна боја (Е 150а). со боја

Информации за производителот: Suntory Spirits Limited Yamazaki Destillery,5-2-1 Yamazaki, Shimamoto-cho, Mishima-gun,6100001 Osaka-fu,JP

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1009 kJ / 241 kcal

Масти  0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр