Skip to content

Kimbo Extra Cream 1kg

950 ден

Извонредна мешавина од Арабика и Робуста од врвни зрна кафе извори од Централна и Јужна Америка.

Со нежен вкус и богата мазна арома, ова кафе зачудува со својата карактеристична личност и непогрешлив вкус.

Препорачуваме нарачка во транспортно пакување од 6 килограми.

Одличен бленд од 70% кафе Арабика и 30% Робуста.

Средно печено со интензитет 9 од 13 степени.

Се карактеризира со силна арома, изразена сладкост, мек вкус и деликатна киселост.

Пакување 1 кг зрна