Skip to content

Remy Martin VSOP 40% 700ml

2990 ден

Еден од омилените VSOP во светот.

Rémy Martin VSOP е познат по своето педигре и мазен вкус.

Крајната разновидност на финиот шампањ, кој ќе го подигне вашиот пијалок до нови височини.

Категорија Tag:

Мирис: Широк спектар на ароми на доцно летно овошје, во комбинација со богати цветни ноти на бели цветови како јасмин.

Вкус: Совршен израз на изобилството на фин шампањ на непцето со зрели вкусови на сочни сливи, захаросани портокали, со нотка на лешници и цимет

Тело: кадифено, богато и долготрајно

Производител E. Remy Martin & Cо,Rue de la Societe Vinicole 20,16100 Cognac Cedex,FR