Skip to content
Sale!

Roberto Cavalli Vodka 40% 700ml

2100 ден

Вотката Роберто Кавали е првата вотка целосно произведена во Италија: инспирирана и посветена на сексапилната жена која е иконата, вечна муза за стилот Кавали.

Роберто Кавали се пресели во оваа вкусна врвна водка целиот оптимизам и „joie de vivre“ за што

тој е светски познат и кои отсекогаш ги карактеризирале неговите колекции.
Категорија Tag:
Земја на потекло: Италија

Состав: вода, алкохол

Информации за производителот: Distillerie Francoli SPA, Via Romagnano 20,28074 Ghemme, IT

Предупредувања: Пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 мл
Енергија   980 kJ /  234 kcal
Масти 0,1 гр
Јаглехидрати од кои Шеќер   0,15 гр
Протеини 0,1 g
Сол 0 гр