Skip to content

Belvedere Pure 40% 700ml

2190 ден

Направен од локално одгледувано 100% златен ‘рж Данковски, богато и целосно жито со вкус, кое се негува за својот мек, сладок вкус, Белведере е дестилиран со оптимални четири дестилации за да одговара на ова жито.

Водката Белведере прикажува совршен баланс на природна мазност и карактер.

Вкус: Носот ослободува слаби траги од ванила заедно со нежните карактеристики на мекиот крем. Телото е полно и кружно со средно тело и природно мазна, богата и кадифена текстура. Светли белешки од ванила се нишаат помеѓу слатка и солена, со нотка на бел пипер и зачин.

Земја на потекло: Полска

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: 100% ‘рж, вода.

Информации за производителот: Белведере, улица Мицкиевица 1-3,96-300 Зирардоу, ПЛ

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 924 kJ / 221 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0,1 гр

Шеќер  0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр