Skip to content

Smirnoff Red Label 40% 1L

750 ден

Smirnoff® број 21 е број 1 вотка во светот и опишана како „чиста и ултра мазна, со пријатна текстура и класична арома на вотка“.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: деминерализирана вода, скриено исправен жито неутрален дух

Печат на квалитет: Сан Франциско Светски духови натпревар 2012 – Злато 2011 година – Бронза 2010 година – Меѓународен натпревар за вино и духови од сребро 2010 година – Меѓународен предизвик за вотка за сребрени пијалоци 2008 година – Сребро

Информации за производителот: Pierre Smirnoff Company Limited, Lakeside Drive, Park Royal, NW10 7HQ London, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр