Skip to content
Sale!

Russian Standard Vodka 40% 1L

770 ден

Универзалниот водечки бренд во нашето портфолио, Руска стандардна оригинална вотка е најдобриот израз на автентичен руски вкус со својот карактеристичен природен вкус на пченица.

Потекнувајќи од принципите на Менделеев за производство на вотка од 1894 година и користејќи ги само најдобрите руски состојки, тоа е руската премиум вотка бр.1 и репер за извонредност во земјата на вотката.

Водка каква што треба да биде за оние што ги ценат вистинските искуства.

Out of stock

Категорија Tag:

Стил: Класичен и сложен.

Арома: навестување на свежо печен леб.

Вкус: Природна пченица, бибер.

Чувство за уста: Целото тело и тркалезно.

Финиш: Долго и солено Земја на потекло: ФЕД на Русија.

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: прочистена вода за пиење, етил алкохол произведен врз основа на земјоделско потекло

Информации за производителот: ДОО Russian Standard Vodka, Pulkovskoe Chaussee, d46, korp., 000000 St. Petersburg, RU

Посебни карактеристики: 4 пати дестилирана; 4 пати филтриран преку јаглен

Предупредувања: пијте одговорно, жените не треба да пијат кога се бремени.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 930 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0,16 гр

Шеќер  0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр