Skip to content

Beluga Vodka 40% 700ml

2150 ден

BELUGA VODKA NOBLE е вотка со најголема продажба во супер премиум класа во Русија.

Направен е од слад, кој е ферментиран со употреба на само природни ферменти и без синтетички адитиви, за разлика од обичниот житен слад.

БЕЛУГА стана синоним за одлична Руска вотка низ целиот свет.

Категорија Tags: ,

Вкус: Свежите тонови во аромата се елегантно надополнети со остри цветни и белешки од пченица.

Телото полно, богато и добро избалансирано, со софистицираност и длабочина.

Земја на потекло: Русија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Обработена вода за пиење, исправен етил алкохол 40%, шеќер 1,8%, мед 0,3%, инфузија од овесна каша 0,05%, екстракт од трн (silubum marianum) од овошје 0,01%, ванила 0,0001%.

Волумен на алкохол: 40%.

Информации за производителот: Маринск Дестилерија АД, ул. Палчикова 28.652154 Маринск, РУ

Предупредувања: Пијте одговорно

Информации за исхраната: на 100 ml

Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр