Skip to content
Sale!

Sheridans 15.5% 500ml

850 ден

Sheridan’s® е ликер од кафе произведен во Даблин од Thomas Sheridan & Sons и првпат беше претставен во 1994 година.

Неговото уникатно шише е комбинација од ликер од млечно бело чоколадо и црн ликер со вкус на кафе и виски.

Земја на потекло: Ирска

Алкохол по волумен [% AbV]: 15,5

Состав: структура на бел ликер: крем, алкохол, шеќер, млечни протеини, екстракт од ванила, арома на ванила, емулгатор Е 471, регулатор на киселост Е 331. структура на темниот ликер: шеќер, алкохол, малтодекстрин, екстракт од кафе, арома на кафе, арома на какао , ирско виски, боење Е 150б со боја

Алергени: Содржи млеко и производи од него

Информации за производителот: R&A Bailey & Co., Nangor House, Nangor Road, 12 Dublin, IE

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 311 kJ / 1303 kcal

Масти 7 гр

Јаглехидрати 39 гр

Протеини 1,3 гр

Сол 0 гр