Skip to content
Sale!

Sierra Tequila Reposado 700ml 38%

800 ден

Sierra Tequila Reposado се дестилира во бакарни тенџериња според традиционален метод.

Одмора девет месеци во тостирани дабови буриња, давајќи му неверојатна златна боја.

Reposado е најпопуларниот квалитет на текила меѓу Мексиканците.

Категорија Tag:

Свежината и неодоливата плодност на SIERRA Tequila Reposado е надополнета со нежни ноти на ароми на ванила, карамела и диви билки.