Skip to content
Sale!

Giorgio Armani Acqua di Giò pour Homme Profumo Eau de Parfum 75 ml

5490 ден

Категорија

Роден на бреговите на вулкански остров, кога освежувачкото море се среќава со запалениот црн песок, Acqua di Giò Profumo е новиот минерален интензитет.

Контрастиран, но сепак софистициран, продлабочен со нотите на Амброкс и пачули, овој дрвенест ароматичен воден мирис е совршена интерпретација на двојната современа мажественост.

Ефект на апликација: Спреј на делови како што се зглобовите, вратот, зад ушите или дури и на градите каде што крвта тече најблиску до површината. Добра опција е и свежо измиената коса.

Информации за производителот: L’Oreal S.A., Rue Royale 14,75008 Paris, FR

Предупредувања: Избегнувајте контакт со очите. Да се чува подалеку од директна топлина и сончева светлина.