Skip to content
Sale!

Armani Si Intense Eau de Parfum 100 ml

6490 ден

Категорија Tag:

Sì парфем интензивна вода од Џорџо Армани ја опфаќа самоуверената енергија што ја карактеризира жената Sì.

Моќна, женствена и слободна, таа отелотворува неодоливо модерна женственост, која низ призмата на овој нов интензивен мирис добива софистициран, заводлив воздух.

Потписот на овој женски мирис е нектар од црна рибизла, со оваа примамлива нота извлечена од срцето на овошјето.

Дополнително, розата Испарта, собрана во Испарта, регион во Турција познат како „градот на розите“, се меша со кадифената и алкохолна давана.

Заедно, овие две ноти создаваат жестоко интензивен ефект. Конечно, пачули и бензоин смола даваат чувство на обвивка.

Шишето е облечено во надворешен лак кој му дава на стаклено шише проѕирна, длабока гола нијанса споена со скапоценоста на неговиот пијалок сок.

Во исто време интензивен, сладострасен и софистициран, Sì парфем интензивна вода ја открива најинтензивната страна на секоја жена.

Алкохол по волумен [% AbV]: 77,59

Информации за производителот: L’Oreal S.A., Rue Royale 14,75008 Paris, FR

Предупредувања: Избегнувајте контакт со очите. Да се ​​чува подалеку од директна топлина и сончева светлина.