Skip to content
Sale!

Baileys Irish Cream 17% 700ml

990 ден

Baileys® е суптилен, но сладок ликер кој се карактеризира со богат, златно-кафеав тон и сензуална кремаста текстура. Вкусот е деликатно избалансиран помеѓу виски, ванила и чоколадо, за да се обезбеди постојан мазен финиш. Од семејството Бејлис до вашето, тоа е совршен начин да ги соберете сите заедно.
Вкус: Класичниот – Baileys® Оригинален ирски крем: ирското виски, кремот и фините жестоки жестоки пијалаци се сплетени заедно за да создадат совршен спој на вкусови.

Земја на потекло: Ирска

Алкохол по волумен [% AbV]: 17

Состав: Вода, павлака (млеко), шеќер, алкохол, малтодекстрин, млечни протеини, ароми, ирско виски, боја (150б), емулгатор (471), регулатор на киселост (331). Содржи млеко.
со боја

Алергени: Содржи млеко и производи од деривати

Печат на квалитет: Светски натпревар за пијалоци во Сан Франциско 2012 – Злато 2011 – двојно злато

Информации за производителот: R&A Bailey & Co., Nangor House, Nangor Road, 12 Dublin, IE

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 мл
Енергија   1360 kJ /  328 kcal
Масти 8 гр
Јаглехидрати од кои Шеќер   24 гр
Протеини 2,8 гр
Сол 0 гр