Skip to content

Ballantines Finest 40% 1L

1050 ден

Шкотско виски, Ballantines Finest е изблендиран од повеќе од 50 различни сингл малтови.

Оваа мазна, софистицирана мешавина почнува да добива озлогласеност низ целиот свет и беше прогласена за мешавина на шкотско виски на годината „Без старост“ во 2015 година.

Вкус: Добро избалансиран, јаболко, ванила и чоколадо

Регион на виски: Шкотска

Земја на потекло: Шкотска

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Дестилат со виски, вода, обојувач на шеќер (Е 150а). со колорант

Печат на квалитет: Хедер, мед, цитрус, зачин

Информации за производителот: Ballantines, Scotland

Предупредувања: Ве молиме уживајте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 1005 kJ / 240 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати  0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр