Skip to content

Bombay Dry Gin 37.5% 1L

1179 ден

Од топлината на Марокански бобинки до зачинот на нашите рајски зрна од Западна Африка, секој од нашите осум скапоцени ботаничари е избран да донесе нешто посебно за нашиот џин. Единствено дестилирани, тие се собираат за да му го дадат на Бомбај Лондон Сув Џин својот застрашувачки, мазен и комплексен вкус.

Категорија Tag:

Вкус: смрека, цитрус, билки, балсамик, свеж, нане

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 37.5

Состојки: Дестилиран сув џин од житарици

Информации за производителот: G&J Greenall, Zalman House – Unit 1, WA4 4SN Stretton, Warrington, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 960 kJ / 230 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр