Skip to content

Gordon’s Pink 37.5% 1L

1090 ден

Инспириран од оригиналниот рецепт на Гордонс од 1880-тите, розовиот џин е совршено изработен за да го балансира освежувачкиот вкус на Гордонс со природната сладост на малини и јагоди, со тонот на црвена рибизла послужена со уникатен руменило-тон.

Направено со употреба на само природни вкусови на овошје за да се гарантира највисок квалитет на вистински вкус на бобинки.

Категорија Tags: , ,

Вкус: Нов розов џин од Гордон – достапен, сладок, џин со вкус на црвени бобинки

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 37,5

Состојки: Дестилиран џин, ботанички производи, колоран со колорант

Информации за производителот: Alexander Gordon & Co., Marylebone High Street 78, W1U 5AP London, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за чување: Да се чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 880 kJ / 212 kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр