Skip to content

BOSS ALIVE Eau de Toilette 50ml

Што прави да се чувствувате ЖИВИ? Секоја жена има свој одговор.

Новата тоалетна вода Boss Alive ги поканува жените да ги прослават едноставните животни задоволства – малите моменти на поврзување, позитивност и среќа. Лесно и живописно, комбинирајќи меки и нежни ноти, мирисот на тоалетна вода BOSS ALIVE остава трага на радосна енергија.

Пенливите вкусни горни ноти заедно со магнолија зрачат со радост, додека цветното срце од јасмин самбак открива сјајна женственост.

Контрастната основа ги спојува дрвените ноти со чист жалфија и мов, додавајќи навестување на внатрешна самодоверба и моќ.

Орнамент од розово злато го опкружува стакленото шише како парче накит, додека мекиот и нежен розов сок ја доловува светлината, рефлектирајќи ја веселата природа на ALIVE Eau de Toilette.

Алкохол по волумен [% AbV]: 68,68

Информации за производителот: HFC Prestige Manufacturing Cologne Germany GmbH, Wilhelm-Mauser-Str. 40,50827 Келн, ДЕ

Предупредувања: Избегнувајте контакт со очите. Да се чува подалеку од директна топлина и сончева светлина.