Skip to content

Chivas Brothers Blend 40% 1L

3490 ден

Chivas Regal Brothers Blend e лимитирана едиција посветена на браќата Чивас, користејќи го најстариот рецепт за мешање на 12 годишни вискија.

Brothers Blend е примерок на виски кој секој колекционер или љубител на врвни малтови треба да го има во својата колекција, посебно поради тоа што е лимитирана едиција.

 

 

Вкус: Полни со зрели, меки овошни вкусови, вклучувајќи праска и круша, и акцентирани со течен мед, мармалад и меки бонбони.

Регион: Спејсајд, Шкотска

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: дестилат од виски со зрно и слад, обработена вода, шеќерна боја – боја на шеќер (Е 150а).

Информации за производителот: Chivas Brothers Limited, Kilmalid, Stirling Road, G82 2SS Dumbarton, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 921 kJ / 220 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр