Skip to content
Sale!

Clase Azul Reposado 40% 700ml

16900 ден

Clase Azul Tequila Reposado е симбол на мексиканската традиција и култура.

Направена со бавно варена 100% сина вебер агава, нашата ултра премиум текила репосадо е единствена и неспоредлива.

Clase Azul Tequila Reposado мајсторски се одлежува осум месеци во американски буриња со виски, давајќи го својот уникатен вкус на лешник и ванила, како и неговата исклучително мазна завршница.

Нејзиниот декантер е нашата најпрепознатлива икона со својот препознатлив дизајн со „пердуви“, рачно насликан во кобалтно сина боја.

Категорија Tags: ,

Забелешки за дегустација

БОЈА: Златна боја со светли жолти нагласува.

ТЕЛО: средно.

АРОМА: Агаве сируп, ванила, захаросана кора од портокал и американски даб. Лесни ноти на цимет и банана.

ВКУС: лешник, ванила, каранфилче, цимет и суптилен белег на сируп од агава.

Спарување

Богато парче свинско месо како свинско рамо или свинско ребра придружено со закиселен сос. Остарено сирење (овчо млеко и чадено проволоне), со мед и сенф од стар стил. Горчлив чоколаден мус со лешници и портокал.