Skip to content

Don Julio Reposado 38% 700ml

3350 ден

Одлежена осум месеци во американски бел дабови буриња, Don Julio Reposado Tequila е со златна килибарна боја и нуди богат, мазен финиш – суштината на совршената текила од буре.

Со благ, елегантен вкус и привлечна арома, Don Julio Reposado Tequila најдобро се ужива како дел од освежителен коктел со вкус или разладена на карпите.

Вкус Привлечна слатка арома на мед, кафе и даб со примеси на овошна банана.

Неверојатно меки и елегантни нијанси на ванила проследени со свиленкаста, топла завршница.

Производител Diageo Scotland Ltd. trading,Marylebone High Street 78,W1U 5AP London,GB