Skip to content

Erdinger Weissbier 5.3% 12x 500ml

1320 ден

ЕРДИНГЕР Вајсбиер напревен со фин квасец, круна на традиционалните баварски вештини за подготовка.

Со својот елегантен вкус, ова пченично пиво е како ниедно друго. Секоја голтка остава да сакате да пиете повеќе.

Приготвува на температура според Баварскиот закон за чистота, оригинален од 1886.

Out of stock

Категорија Tags: ,

Хранливи вредности

100 мл содржат во просек

Алкохол 5,3 % VOL

Оригинален кантарион 12,6 ° С

Калорична содржина 185kJ / 44 kcal

Единица за леб 0,22 BE

Маснотии <0,5 гр од кои заситени масни киселини <0,1 g

Јаглехидрати 2,6 g од кои шеќери <0,5 гр

Протеини 0,6 g

Сол <0,01 гр