Skip to content

Finlandia Vodka 40% 1L

790 ден

Finlandia® е Најдобра вотка на светот со глобална репутација за невиден квалитет на нејзините природно чисти состојки: глацијална изворска вода и јачмен со шест редови.

Категорија Tags: ,

Вкус: нежен и лесен вкус на чиста вотка со нежен и избалансиран тон на блага пиперка.

Мирис: исклучително лесна и нежна арома на чист дух со крцкав „залак“ вотка.

Финиш: пријатно чувство на топлина со нежен и многу лесен вискозитет и без мрсни елементи.

Земја на потекло: Финска

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Подготвена изворска вода, исправен етил алкохол лукс од јачмен.

Информации за производителот: Altia Plc., Porkkalankatu 22A, 00101 Helsinki, FI

Предупредувања: Пијте одговорно.

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 916 kJ / 219 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр