Skip to content

Fireball Cinnamon Whisky 33% 1L

1100 ден

Fireball – има вкус како рај, гори како пекол.

На вискито Fireball Cinnamon не му треба вовед. 

Живеј го, сакај го, пукај го – вискито на татко ти никогаш немало таков вкус.

Што ќе се случи понатаму зависи од вас.

Out of stock

Категорија Tags: ,

Вкус: Огнена топка – има вкус како рај, гори како пекол.

Земја на потекло: САД

Алкохол по волумен [% AbV]: 33

Состојки: жито, цимет, шеќер со боја

Информации за производителот: Sazerac Comp. Inc, Linn Station Road Suite 300,40223 Луисвил, САД

Посебни карактеристики: Живеј го, сакај го, пукај го

Информации за исхрана: на 100 гр

Енергија 1129 kJ / 270 kcal

Масти 0 гр

Протеини 0 гр