Skip to content

Gentleman Jack 40% 700ml

1590 ден

Gentleman Jack на Jack Daniel’s е исклучително мазно виски од Тенеси со богат, наградувачки вкус и нежна завршница.

Изработен со комбинирање на традиционални методи со уникатен процес кој е целосен сопствен, Gentleman Jack се подложува на второ мелење јаглен за да се постигне исклучителна мазност.

Категорија Tag:

Вкус: Боја: Светло килибар Арома: ванила, цитрус и цветни Вкус: Нуди чиста исклучително мазна завршница

Регион на виски: Кентаки

Земја на потекло: САД

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Подготвена вода за пиење, дестилации за стареење на жито од виски, дестилати од стареење на виски, обоена храна за шеќер (E150a)

Информации за производителот: Дестилерија Jackек Даниел, автопат Фајетвил, 37352 Линчбург, Тенеси, САД

Посебни карактеристики: кошер, без глутен, вегански

Предупредувања: Пијте одговорно.

Нутриционистички информации: на 100 ml

Енергија 916 kJ / 219 kcal

Маснотии 0 гр 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер  0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр