Skip to content

Gucci Guilty Pour Femme Eau de Toilette 50 ml

Категорија Tag:

Препознатливиот килибарски цветен акорд, Gucci Guilty Eau de Toilette pour Femme е дефиниран со лесната, свежа женственост на ливчиња од јоргованот со блескав цитрусен пресврт на патека од богати и сензуални килибарни ноти и пачули. Отворајќи се во расположението на потписот на мирисот, светлечките цитрусни горни ноти на мандарината се измешани со розова пиперка за светла и енергична свежина.

Во срцето, цветниот квалитет на јоргованот се комбинира со овошната мешавина од праска и малина и со ноти на египетски гераниум за да создаде нежен и хармоничен контраст. Конечно, нотите на пачули и килибар ја откриваат топлината и кремастата на сушењето, повторувајќи ги основните ноти на парфемната вода за да внесат сила и сензуалност во сокот.

Алкохол по волумен [% AbV]: 73,43

Информации за производителот: Coty Spain S.L., C/de la Marina 16-18, Torre Mapfre, Planta 16,08005 Barcelona, ES

Предупредувања: Избегнувајте контакт со очите. Да се чува подалеку од директна топлина и сончева светлина.