Skip to content
Sale!

Johnnie Walker Red Label 40% 1L

1090 ден

Johnnie Walker® Red Label е навистина карактеристично шкотско виски. Ги има сите потписни часови на островот, мешавини од семејството Вокер во комбинација со пенливи свежи белешки Спејсајд, што овозможува неговиот вкус да блесне дури и кога се меша долго.

Категорија Tag:

Вкус: Нежните со пријатна сладост со богата, чадена арома на слад, слатки врвови од ванила и трага од зачини. Свеж и директен со допир од фина ванила и силен, чаден слад. Сладок, чаден вкус.

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Деминерализирана вода, слад и дестилати од виски од жито, боја на шеќер во храна (E150a). со колорант

Печат на квалитет: Конкурс за светски духови во Сан Франциско 2008 – Злато 2007 – Сребро 2006 – Сребрен меѓународен предизвик за духови 2012 – Сребро 2010 – Сребро Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно

Информации за исхраната: на 100 ml Енергија 11,94 kJ / 50 kcal

Маснотии 10 гр 6 гр

Јаглехидрати 10 гр

Шеќер  6 гр

Протеин 10 гр

Сол 1 гр

Железо 15 µg

Бакар 15 µg