Skip to content

José Cuervo Especial Silver/Reposado 38% 1L

1190 ден

Хозе Куерво Еспецијал е број 1 текила ширум светот.

Исто така познат како „Куерво злато“, Хозе Куерво Еспецијал обезбеди инспирација за безброј моменти за паметење низ годините.

Земја на потекло: Мексико

Волумен на алкохол [% AbV]: 38

Состојки: деминерализирана вода (61,93%) етанол (38%) карамел боја Е 150д (0,07%) со колорант

Информации за производителот: Casa Cuervo S.A. DE C.V., Trano Morelia-Chapala 8500,45601 Tlaquepaque, MX

Предупредувања: Пијте одговорно

Информации за исхраната: на 100 ml

Енергија 882 kJ / 213 kcal

Маснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр