Skip to content
Sale!

Malibu Caribbean Rum 21% 700ml

799 ден

Ништо не го надминува оригиналот, а Малибу не само што е оригинал, туку и број 1 во светот рум со вкус на кокос. Разновиден и освежувачки, Малибу е совршен за секоја пригода со пријателите.

Категорија Tags: , ,
Вкус: мазен, свеж кокос со сладок финиш.

Земја на потекло: САД

Алкохол по волумен [% AbV]: 21

Состојки: дестилат од рум, подготвена вода, меласа, сок од шеќерна трска, шеќерна боја Е 150д.

Информации за производителот: PERNOD RICARD ESPANA,CTRA. DE MANZANARES A ARENAS DE SAN JUAN KM 20,13660 Las Labores Ciudad Real, ES

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно

Информации за исхрана: на 100 g
Енергија   821 kJ /  196 kcal
Масти   0 гр
Јаглехидрати од кои Шеќер   20 гр
Протеини   0 g