Skip to content

Martini Fiero 14.4% 1L

690 ден

Вистинска италијанска икона со повеќе од 150 години традиција во производство на вино и дестилати.

Мартини Фиеро е новиот освежувачки апаритив направен од битер и портокал, наменет за миксање 50/50 проценти со џин.

Категорија Tags: , ,

Вкус: Роден во 1910 година, Мартини користи билки и слатки цветни зачини за да произведе помек, полесен и нежен стил.

Белешките од ванила и ароматичните билки совршено се мешаат за да ја направат достапна, хармонична и привлечна.

Земја на потекло: Италија

Волумен на алкохол [% AbV]: 14.4

Состојки: Вина, алкохол, природни ароматични екстракти, шеќер, природен арома (ванилин), конзерванси: калиум сорбат Е 202, сулфит Е 224.

Алергени: Содржи сулфити

Информации за производителот: Martini & Rossi S.P.A., Piazza Luigi Rossi 2.10023 Chieri, IT

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 655 kJ / 155 kcal

Маснотии 0 гр 

Јаглехидрати

Шеќер 16 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр