Skip to content

Robert Burns The Blend 40% 700ml

1260 ден

Уникатен бленд со врвен квалитет каде поголем процент е малт на Arran.

Виски именувано и направено во чест на големиот Шкотски поет и голем љубител на виски, Роберт Брнс.

Како што кажал самиот

“Here’s a bottle and an honest friend!” – Robert Burns, 1787

Категорија

Карактеристики: Килибарна боја, арома на малина и бадем и благ финиш на ванила

Земја на потекло: Велика Британија

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Дестилат од малт и виски

Информации за производителот: Isle of Arran Distillers, Lochranza, Arran, KA27 8HJ, Scotland

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 919 kJ / 222 kcal

Маснотии 0 гр 

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр