Skip to content

Jack Daniels SINATRA 1l 45%

10990 ден

Синатра Селект му оддава почит на најголемиот обожавател на Џек: Френк Синатра.
Созреано во уникатни „Синатра буриња“ за да го изложи вискито на дополнителни слоеви на препечен даб,

Oваа дополнителна експозиција дава храбар карактер, пријатна чадност и исцртана со неверојатно мазна завршница од ванила.

Слично како Френк, ова виски е единствено.
Категорија

Боја: длабок килибар

Арома: зрачи дабова арома со пријатен чад и суптилни слатки ноти

Вкус: зачинет, дабов вкус

Финиш: Задебелен со зачадени, мазни ноти на ванила и карамела

Регион на виски: Кентаки

Земја на потекло: САД

Алкохол по волумен [% AbV]: 45

Состојки: Подготвена изворска вода, слад од пченка на база на алкохол, ‘рж и јачмен.

Информации за производителот: Brown-Forman Corporation, Dixie Hwy 850, 40201 Louisville KY, US

Посебни карактеристики: кошер, без глутен, веган

Предупредувања: Ве молиме пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml

Енергија 1030 kJ / 246 kcal

Масти 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Протеини 0 гр

Сол 0 гр