Skip to content

Johnnie Walker 18YO Ultimate 40% 700ml

5990 ден

Џони Вокер на возраст од 18 години е богато и мазно помешано шкотско виски изработено од 18 различни виски од слад и жито со исклучителен квалитет од цела Шкотска, а секое од нив има најмалку 18 години.

Вкус: Џони Вокер од 18 години има богати слатки ароми на овошје заедно со карамела од тофи, ванила и навестување на чад.

Загреано и слатко е на непцето со темно овошје, сладни житни култури, мазна кремаста ванила, миризливи бадеми и мандарини и нежен чад што се развива.

Долготраен финиш носи ноти од темно чоколадо, карамелизирана кора од цитрус и многу лесен чад.

Земја на потекло: Велика Британија

Алкохол по волумен [% AbV]: 40

Состојки: Мешано скоч виски, вода со боја

Информации за производителот: John Walker & Sons, Lochside Way 5, EH12 9DT Edinburgh, GB

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место.

Нутриционистички информации: на 100 ml Енергија 920 kJ / 224 kcal

Маснотии од кои заситува маснотии 0 g 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр