Skip to content

Slane Irish Whiskey 40% 700ml

1890 ден

 

Слејн е вкоренет во автентичноста на селото, замокот и луѓето од Слејн, Ирска и шарената историја на семејството Конингам.

Оваа единствена историја нè зазема во автентичност и ни дава карактер да создадеме релевантен, посебен и посебен бренд.

Мешавина од слад и жито виски оставено да созрее во едно од трите буриња преку нашиот процес на тројно буре; Вирџин американски даб, зачинети бурбони или буриња од Тенеси или буре со шери (Олоросо).

Откако ќе достигнат зрелост, тие се стручно споени заедно за да го создадат нашето уникатно ирско виски Slane.

Категорија
Боја: топол златен топаз со нијанси на богато кафе.
Мирис: почетен излив на сложено овошје (овоштарник, тропско, сушено) е нагласено со капки од карамела, путер и ванила, сето тоа лесно пропратено со низа кафеави зачини и тост даб.
Вкус: најпрво зачинет, но брзо засладен со богата карамела, ванила и путер, на длабок слој од сушено црвено и овоштарско овошје.
Финиш: Долготрајните навестувања на суво овошје и карамелизиран дрвен шеќер го премачкуваат непцето.
Регион на виски: Ирска
Земја на потекло: Ирска
Состојки: Дестилати од жито, вода.
Информации за производителот: Slane Castle Irish Whisky Limited, Cashel Road, Clonmel, IE
Предупредувања: Пијте одговорно. 
Информации за исхрана: за 100 мл Енергија 916 kJ / 219 kcal
Масти  0 гр
Шеќер 0 гр 
Протеини 0 гр
Сол 0 гр