Skip to content
Sale!

Jameson Caskmates IPA 40% 700ml

1299 ден

Џејмсон Каскмејтс е роден од соработката помеѓу Џејмсон и локалната пиварница во близина на Корк.

Нашето тројно дестилирано виски Џејмсон се старее во занаетчиски дабови буриња зачинети со ИПА и додека нашата мазност е многу недопрена, нотите од хмељ, цитрус и цветни го потврдуваат влијанието на ИПА.

Изданието IPA е модерно ирско виски кое го врти главата.

 

Категорија Tag:

Мирис: цветни, тревни хмељ, грејпфрут цитрусни ноти со суптилни плодови од овоштарникот, надополнети со струготини од дрво и малку налудничавост.

Вкус: Хмељ и лесен цитрус со слатки билни ноти и нежни зачинети тонови. Долготрајното свежо овошје и хмељ даваат место за зрна јачмен и мазна завршница со потпис.

Земја на потекло: Ирска

Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Дестилат со виски, вода, обоен во шеќер (Е 150а). со колорант

Информации за производителот: Ирски дестилатори IDL, Симонскур куќа, Симонскур пат, 4 Даблин, ИЕ

Предупредувања: Пијте одговорно

Нутриционистички нформации: на 100 ml

Енергија 928 kJ / 222 kcal

Mаснотии 0 гр

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр